MENU

Výlety autem

VÝLETY AUTEM

 

ČESKÝ KRUMLOV

Necelých 50 km od hotelu se nachází historické město Český Krumlov, které je nejvýznamnější jihočeskou památkovou rezervací s dochovaným souborem gotických, renesančních a barokních staveb v historickém jádru města a právem bylo zapsáno v roce 1992 do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Klikaté romantické uličky, zámek jako dominanta města tyčící se nad meandrující řekou Vltavou, pestrý výběr hospůdek, kaváren a středověkých krčem, to je Český Krumlov, město s jedinečnou atmosférou, obklopené nedotčenou přírodou.

 

Město a jeho okolí nabízí výborné podmínky pro aktivní odpočinek. Na své si tady přijdou turisté, cyklisté, ale také vodáci a raftaři. Je zde velké množství značených turistických a cyklistických tras. Přímo ve městě je široká paleta sportovišť – např. plavecký bazén, krytý zimní stadion, volejbalové kurty, tenisová hala spolu s přilehlými tenisovými kurty, krytá sportovní hala, atletický a fotbalový stadion, bowling, kuželky. Můžete si tady zahrát golf, udělat si vyjížďku na koni nebo rybařit. 

 

český krumlov

 

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Dalším tipem na výlet jsou necelých 40 km vzdálené České Budějovice, metropole jižních Čech s pestrou mozaikou turistických zajímavostí. Kromě míst, kde na vás dýchne staletá historie, se můžete vypravit po trase první koněspřežné železnice na evropském kontinentě, ochutnat vyhlášené jihočeské kapry anebo skvělé pivo.

Je zde také pestrá nabídka kulturního vyžití - koncerty, výstavy nebo sportovní akce včetně možnosti návštěvy plovárny, sauny, fitness center, squashových a tenisových kurtů a zimního stadionu. Milovníci cyklistiky ocení množství cyklistických tras. Za zmínku stojí historické objekty zejména v jádru města, např. náměstí Přemysla Otakara II., 72 m vysoká Černá věž, Samsonova kašna nebo tzv. Bludný kámen. 

 české budějovice

 

 

TŘEBOŇ 

Navštivte město Třeboň, které je od našeho hotelu vdálené necelých 30 km. Město je přirozeným turistickým centrem Třeboňska, které je vyhlášené především díky své neporušené přírodě.Kdo touží po klidu a odpočinku, může navštívit  vyhlášené třeboňské lázně nebo posedět na břehu některého z mnoha zdejších rybníků. 

Ale Třeboň, to nejsou jen lázně, rybníky a kapří hranolky, ale také spousta kvalitních a dobře značených cyklistických a turistických tras, gastronomických příležitostí, bohatá historie a ještě možná bohatší současnost. 

 

třeboň

 

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..